צור קשר לוח שידורים שדרנים תכניות חדשות אודות
התכנית הבאה: מדברים ברדיו עכשיו בשידור: פק"ל
בועז מועלם יתמודד על ראשות מ.א גליל תחתון
מועלם: אגדיל את תקציבי הוועדים המקומיים
מעפולה לתל אביב בשעה
במשרד התחבורה החלו בתכנון "מסילת מנשה"
ונדליזם בצימר בגליל
מבקרים בצימר השאירו את המקום עם נזק רב.
לכל המבזקים
לכל המבזקים

משפחות החיילים שהותקפו בג'נין: "אל תשפטו אותם"  

מאת: שלומי אלבז 

שני החיילים שהותקפו בג'נין ממשיכים להתאושש הבוקר רב סמל ,בן דהן מבית שאן שנפצע קל ושוחרר אתמול לביתו והחיילת סיון חלאוי מנצרת עלית שנפצעה בינוני ועדיין מאושפזת במרכז הרפואי העמק שבעפולה.
מתחקיר ראשוני של התקרית עולה כי הם, עשו דרכם משבי שומרון לעפולה כחלק ממשימה מינהלתית. השניים, מגדוד בחטיבת המילואים 6 שהגיעה בימים האחרונים לתעסוקה מבצעית בשומרון, לא הכירו את הגזרה והסתמכו על אפליקציית Waze. טעות בניווט הובילה אותם ללב העיר הצפונית בשומרון, שהתחממה באחרונה שוב לאחר הפיכתה לעיר מקלט עבור חוליית רוצחי הרב רזיאל שבח ז"ל ליד חוות גלעד.

כוח של המשטרה הפלסטינית זיהה את שני החיילים בשלב מוקדם יחסית לאחר כניסתם לעיר, וביקש מהם להתלוות אליו על מנת להוציאם מג'נין בבטחה. אלא שאז החלו עשרות פלסטינים להתגודד סביב הרכב הצה"לי, ולהשליך עליו מכל הבא ליד. קצין פלסטיני ירה באוויר כדי להרחיק את המתפרעים ואף הזעיק תגבורת לאחר שההמון תקף גם את השוטרים המקומיים וניסה למנוע מהם פעם אחר פעם לצאת מהאזור עם שני החיילים. בצה"ל התכוננו לגרוע מכול ונערכו להיכנס עם כוחות לג'נין בסופו של דבר המנגנונים הפלסטיניים, הוציאו את שני החיילים עם רכבם הפגוע למחסום ג'למה ומשם העבירו אותם לידי צה"ל. המשפחות ערים לביקורת הציבורית על התנהלות השניים ומבקשים הבוקר: "אל תשפטו אותם"

אביו של החייל סיפר כי אף גורם לא יידע אותם והוא קיבל את הבשורה מהרשת

ראש עיריית נצרת עילית, רונן פלוט, מיהר ליצור קשר עם משפחתה של החיילת ואמר: "דיברתי עם אמה של החיילת. נתתי לה את הנייד האישי שלי והודעתי לה שאני עומד לצידם לכל דבר שיצטרכו.


 

 

פרסם אצלנו
תקנון
צור קשר
אודות
91.5 FM 96 2014 © כל הזכויות שמורות, רדיו קול רגע