צור קשר לוח שידורים שדרנים תכניות חדשות אודות
התכנית הבאה: דידי לוקאלי עכשיו בשידור: מדברים ברדיו
בקיבוץ בית קשת ממתינים לגופתו של עודד לכנר שטבע בשבוע שעבר בסרי לנקה
חשד לזיוף בקלפיות במגזר הערבי, וגם בקלפי בעפולה
ספר תורה בשווי 70 אלף דולרים נגנב מבית הכנסת בצפת
לכל המבזקים
לכל המבזקים

האם זו שעת אחדות?  

מאת: אמיתי פוקמן

בימים האחרונים, יותר נכון, כבר בערב הבחירות, התחילו קריאות של גורמים בפוליטיקה ובתקשורת להקים ממשלת אחדות. הזעקה של אנשי הימין הייתה מיד להתנגד למהלך הזה. וזה ברור! גוש הימין יהיה הגוש הגדול בפרלמנט, הוא קיבל את המנדט ממרבית הציבור, למרות מצבו המשפטי של העומד בראשות הגוש, למרות הבעיות והאתגרים הביטחוניים, למרות הבעיות הכלכליות והניהול הכושל של מערכת החינוך, הבריאות, התחבורה וביטחון הפנים. העיתונאים והפוליטיקאים שמקדשים את ממשלת האחדות - עושים זאת משתי סיבות: הפחד מחוסר ריסון של אנשי הימין ולנסות לקדם תהליך מדיני שאפשר ויונע על ידי תכנית טראמפ. בגדול, אין לנתניהו שום סיבה ללכת למחוז הזה. למרות שהקואליציה הקרובה תורכב מהרבה רשימות קטנות - נראה שהן יציבות יותר בזלזולן בשלטון החוק מאשר אנשי כחול לבן. ולכן, איתם לנתניהו יהיה יותר קל לגנוב סוסים.

לצד הקריאה לאחדות - קמה זעקה של אנשי תקשורת מהצד הימני של המפה הפוליטית - שמכנים את הקריאה לאחדות צביעות כשהטיעון המרכזי שלהם זה ״רק לפני כמה ימים סלדתם מנתניהו - ועכשיו אתם מבקשים לשבת איתו״. צבועים - מכנים אותם אנשים מהימין. כאילו מנהיג המחנה שלהם לא נפל בשקר מעולם. כאילו לא נתן הבטחה זהה לשני חברי ליכוד להיות שר החוץ. כאילו כחלון לא הבטיח לטפל בגז ובסוף רק עדכון שהוא חבר של אחד הטייקונים. כאילו אוחנה לא אמר שיעזור לתקן את חוק הפונדקאות ואז נזכר שאצלו בבית כבר הכל מסודר - אז מגלגלים את הבלוף. הימנים פתאום גילו שגם בצד השמאלי יודעים להגיד משהו אחד לפני הבחירות ואז לשנות את העמדה אחרי.

מנגד - והנה אני סוף סוף אגיד את דעתי. ממשלת אחדות בשלב הזה היא טעות. זאת טעות ערכית ופוליטית. עברנו את אחד מקמפייני הבחירות המגעילים ביותר. אין זו שעה לאחדות כרגע. זו שעה לשרטט לנוער ולילדים ערכים. להסביר ששקר הוא מחוץ לתחום. רפש הוא מחוץ לתחום. גזענות היא מחוץ לתחום. הקמת ממשלת אחדות כאילו לא היה פה חודשיים שהעלו בחילה - היא הכשרה של ההתנהגות הזו. את שלטון החושך והגזענות צריך לתקן על ידי חינוך נכון ולא על ידי צמצום נזקיו. אחדות אמיתית יכולה להיות רק כשעולם הערכים של השותפים יהיה זהה.

המקסיטסים נוהגים לציין שהדרך לגאולה יכולה להיות רק אחרי הבאלגן של אנשי הימין. כל ניסיון לצמצם נזקים - פוגע במטרה הכללית. החלפת השלטון. זו לא דעת מרכז - זאת דעת שמאל. אלטרנטיבי.
הליכה לכיוון אחדות בשעה זו - תהיה הכשרה של ארבע השנים האחרונות, של הקמפיין הנוראי ושל כל הצעדים שנעשו נגד מיעוטים, עניים וישראל בכלל.
רוב הציבור נתן לצעדים האלו גב. ואת זה אני מכבד.
עכשיו שגם אנשי המרכז יכבדו!

 

 

פרסם אצלנו
תקנון
צור קשר
אודות
91.5 FM 96 2014 © כל הזכויות שמורות, רדיו קול רגע