צור קשר לוח שידורים שדרנים תכניות חדשות אודות
התכנית הבאה: מדברים ברדיו עכשיו בשידור: תכנית מיוחדת ליום הזיכרון
שני אסמים
"באסם האחד, אנשים ששטן בליבם שרפו יהודים. באסם השני, אנשים שאלוהים בליבם הצילו יהודים"
יום הזכרון לשואה ולגבורה
לוח שידורים מיוחד
בעקבות אפר ואבק
"זה יום רגיל לגמרי בשבילי, כמו כל הימים..."
לכל המבזקים
לכל המבזקים

ספיד דייט? לא מה שחשבתי  

מאת: רות באשר
 

בעולם הטכנולוגי החדש בו כל אחד מאיתנו לובש דמות וירטואלית של פרופיל ותמונה, קצת שכחנו שבשביל להכיר מישהו אנחנו צריכים להיפגש פנים מול פנים.
השבוע הלכתי לבדוק בעצמי דרך אחרת להיכרות-ספיד דייט.
מחקרים מראים כי מבין שיטות ההיכרות הקיימות בעולם האמיתי והוירטואלי יחד, ספיד דייטינג היא הדרך החוויתית והמתאימה ביותר במאה ה 21 להיכרות אמיתית עם בן או בת זוג פוטנציאליים.

אחרי שעברתי את שלב ההרשמה, נכנסתי לאולם המסודר ולרגע אם לומר את האמת, קצת נבהלתי, גברים ונשים כולם עם עיניים בוחנות וחיוך שלא נמחק מהפנים.
הספיד דייט מתחיל עם הרצאה קצרה על זוגיות, הידלקות וכל מה שאנחנו חושבים שיש לנו בזה דוקטורט, אבל איריס סלומון בהומור והרבה אנרגיות נותנת כמה נקודות למחשבה וטיפים איך כדאי להתנהג בזמן הדייט הזריז. באותו הרגע הבטן שלי כבר מתחילה להתהפך קצת ולמרות שבאתי עם תחושה שזה ממש קטן עליי פתאום אני מבינה שאולי זה לא...

הפעמון מצלצל, מתחילים. הבנות יושבות בשולחנות והגברים עוברים משולחן לשולחן כל 7 דקות בדיוק, הנה מגיע המפגש הראשון שלי: "שלום מי אתה", "מי את ומה עושה בחיים" ו... שתיקה, מסתכלים אחד על השנייה ומבינים שיש עוד כמה דקות, מחפשים על מה לדבר, אני מבינה שזה ממש לא, אבל מה לעשות לא נעים, מתחילה לדבר על הנוף שנשקף (בהרחבה יתרה) ומחכה לצלצול הגואל, שהגיע. הגברים קמים וגבר חדש מתיישב, הפעם נראה לי קצת יותר מתאים לי, חביב וחייכן, מחפשת את השם ברשימת הגברים המפוארת שאצלי וממספרת אותו, גבר מספר 2. הוא, ישר מתחיל לדבר ובקושי נותן לי להשחיל מילה, אחרי זמן שנראה שוב כנצח, אני מבינה שזה כנראה לא זה...

ככה עוברים בשולחני עוד כמה גברים, בחלקם נחמדים יותר והזמן עובר איתם מהר, אחרים קצת פחות. הרשימה מראה שעברו 5 גברים ויש לי עוד לא מעט לעבור, אני מבינה שעד כאן! מיציתי את העניין ולפני שאעמוד בעוד מצב מביך שאני יושבת 7 דקות בלי להוציא מילה, אני מחליטה שאני קמה. עייפה מאוד אך מרוצה מהחוויה ובעיקר מאיך שהשקעתי ערב שלם לעצמי, נוסעת בחיוך חזרה הביתה.

לסיכום, בנות אם אתן פונות לחיפוש ברשת, ממליצה לכן לעבור את החוויה הזו. כאן אין הרבה מקום לאשליות, you see what you see , בשנייה הראשונה את כבר יודעת אם לעשות איקס ברובליקה של "רוצה להמשיך קשר" או לא ואם לא, אז את יכולה להיות רגועה שלא יגיע אלייך איזה טלפון ממנו ותצטרכי לתרץ לו למה לא.

 

שלום לאיריס סלומון, מנהלת חברת "ספיד דייט"
הי רות, נפגשנו ממש לא מזמן.

אם  הספיד דייט בצהריים, איך אמורים להתלבש אליו?
הכי חשוב שיהיה נוח, כי הולכים לשבת בהרבה מאוד דייטים ועם זאת, לא לבוא עם הטרנינג, ישר מחדר הכושר...

אז לא עם שמלת קוקטיל?
לא, לא! עזבו את כל הנצנצים, משהו יפה ונוח.

איך זה עובד?
מתחילים בעצם בהרצאה על זוגיות, אהבה וכל הנושא ואז מתחילים את הדייטים, כל דייט 7 דקות לאורך הערב.

מה הכי חשוב לשאול?
אפשר לצוף ולהגיע גם לדבר על הקופים באפריקה, אבל מאוד חשוב על מה לא לדבר, יש נושאים שמאוד מנמיכים אנרגיה כמו: דברים שמעוררים מחלוקת, פוליטיקה למשל. לא לדבר על דברים שליליים כמו, אקסים, בוס שעושה צרות או כל דבר שמציק ומטריד, להישאר בדברים החיוביים.

התיישבת מול משהו וכמו שהסתכלת עליו, הבנת שזה ממש לא זה, מה עושים?
אתן יודעות תוך כמה זמן יודעים אם זה כן או לא?

לי מספיקה שנייה כדי להבין שלא בא לי להגיד לו איך קוראים לי אפילו.
את ממש מתאימה לספיד דייט.

מותר לי להגיד "סליחה" ולקום, מה החוקים?
מחקרים מראים שתוך חמישית שנייה יודעים, אפשר להתאהב בחמישית שנייה, המון חומרים במוח נדלקים בזמן הקצר הזה.
הספיד דייט הוא 7 דקות שזה זמן שמכבד את היושבים ועם זאת זה מעט זמן. אם יש הדלקות ויש חיבור מסמנים בדף ואם לא, יש בשורה טובה, הפעמון מגיע מהר מאוד.


 
פרסם אצלנו
תקנון
צור קשר
אודות
91.5 FM 96 2014 © כל הזכויות שמורות, רדיו קול רגע