צור קשר לוח שידורים שדרנים תכניות חדשות אודות
צעיר ממזרח ירושלים מת מטביעה בנחל זוויתן
בתוך כך, הדרדרות במצבו של נער בן 17 מהקריות שטבע במהלך החג בירדנית
מגפת קורונה: הורים בגליל ובעמקים חוששים לשלוח את ילדיהן לבתי הספר
שר החינוך הורה למנהלי בתי הספר למנות מפקח קורונה בשטח ביה״ס
ראשי רשויות ביישובים דרוזים וצ׳רקסים הכריזו על שביתה
הם דורשים לבטל את חוק קמינץ ולתקן את חוק הלאום
לכל המבזקים
לכל המבזקים

100 ימים של חסד הסתיימו- והיום מועצה מקומית כפר תבור

יום חמישי,07/03/2019  מאת: אמיתי פוקמן
היום אנחנו בכפר תבור ואנחנו מסקרים את מאה הימים הראשונים של עודד הלפרין שהחליף את יוסי דולה, ראש המועצה הוותיק לאחר שזה החליט שלא להתמודד והריץ בגלוי את הלפרין. 
עודד הלפרין, ראש המועצה הצעיר ביותר בישראל נבחר בסוך אוקטובר, כשהוא בן 29 בלבד וגבר על שלושה מועמדים כבר בסיבוב ה-1. משימתו הראשונה הייתה להרכיב קואליציה כיוון שסיעתו זכתה בארבעה מנדטים ונדרשה למנדט אחד נוסף כדי להרכיב רוב במועצה. הלפרין ישב ודיבר עם כולם, ובמהלך שזכה לביקורת רבה, הצליח לגרום לאריאל בר און להתפרק מסיעתו של אלי גבאי ולחבור אליו. בר-און בתמורה קיבל את תואר סגן ראש המועצה. למרות הביקורת. הלפרין הדגיש כבר אז שהוא פונה גם לסיעתו של שקד גולדמן, והציע גם להם להצטרף לקואליציה שלו. וזה לא לקח הרבה זמן. כמה שבועות אחרי, פרץ המשבר האמיתי הראשון בקדנציה הזו, משבר שבמידה כזו או אחרת, גם הלפרין אחראי על התזמון שלו, משבר השצ״פים, השטחים הציבוריים הפתוחים. למרות שגם דולה וגם הלפרין ידעו על כך שבית המשפט יחייב את המועצה לדרוש תשלום מחלק מהתושבים על השטחים המדוברים, הם המתינו עם זה עד לאחר הבחירות, ואז בתחילת דצמבר הגיעה דרישת התשלום שלחלק מהמשפחות, מדובר בעשרות אלפי שקלים. אבל גם פה חשוב ציין הלפרין גילה מנהיגות. תחילה הודיע על הקפאה של דרישת השתלום, וגם על הקמת וועדה מיוחדת שתמליץ מה לעשות בנושא וכיצד לפתור את הסוגיה. הוועדה צפויה להעביר את החלטותיה עד חודש יוני. את משבר השצ״פים הלפרין ניצל גם כדי לחזק את הקואליציה שלו - כששקד גולדמן מונה להיות ממלא-מקום ראש המועצה, חבר להלפרין והשאיר את אלי גבאי כקול היחיד באופוזיציה.
החודשים הראשונים כללו גם שינויים פרסונלים. מהנדס המועצה יצא לפניסה ובמקומו מונה אחר. ומנהל מחלקת החינוך עזב לאחר שורה של תלונות שהצתברו במועצה ובימים הקרובים ייצא מכרז כדי למלא את התפקיד.
ובין לבין גם כמה פרויקטים קודמו בתקופה הזו: גויס תקציב של מיליון ארבע מאות מהקרן הקיימת לישראל לטובת פארק שנמצא כבר בשלבי תכנון מתקדמים. וגם נרשמה התקדמות עם מנהלת המגורים של צה״ל להקמת מאה יחידות דיור בשכונת בנימים בצפון המושבה.

הלפרין התייחס בשיחה עם קול רגע לתקופה הראשונה בתפקיד והדגיש כי עיקר הזמן הושקע כדי לאחד את הכפר ולהשאיר את המחלוקות שצפו במהלך קמפיין הבחירות מאחורה.

פרסם אצלנו
תקנון
צור קשר
אודות
91.5 FM 96 2014 © כל הזכויות שמורות, רדיו קול רגע