צור קשר לוח שידורים שדרנים תכניות חדשות אודות
נהג אוטובוס בן 40 נהרג בכביש 65 סמוך לאום אל פאחם
מוט ברזל פגע בנהג והצוותים הרפואים קבעו את מותו במקום
שגרת קורונה: המסעדות הבארים והפאבים ייפתחו היום
גם בריכות השחייה קיבלו אישור לפתוח החל מהבוקר
ביקורת בקרב תעשיינים על מתווה החזרה לעבודה של שר האוצר כץ
נשיא התאחדו התעשיינים, רון תומר: מקווה שהמתווה לא יאושר.
לכל המבזקים
לכל המבזקים

הרחוב הראשי בשכונה החדשה בעפולה עילית ייקרא על שמו של יצחק שמיר

יום רביעי,21/08/2019  מאת: עופר שלומון
וועדת השמות העירונית בעפולה החליטה כי הרחוב הראשי בשכונה החדשה בעפולה עילית ייקרא על שמו של ראש הממשלה השביעי של מדינת ישראל, יצחק שמיר. במגדל העמק הוחלט לשנות את שם הרחוב דרך העמק לשדרות צבי אלדרוטי, לשעבר ראש המועצה. 

לפני כחודשיים החליטו בוועדת השמות בעיריית עפולה החליטה להמליץ ששמו של הרחוב הראשי והציר המרכזי בשכונה החדשה הנבנית בימים אלה בעפולה עילית ינציחו את ראש הממשלה השביעי של ישראל, יצחק שמיר. כעת, כמקובל בהנצחות מסוג זה, גם משפחתו של שמיר אישרה את החלטת הוועדה. אלעד שמיר, נכדו של ראש הממשלה לשעבר, ובנו של שר החקלאות לשעבר יאיר שמיר, סייר ברחוב והודה לעירייה על המחווה המרגשת.

בתוך כך, בעיריית מגדל העמק הודיעו ששמו של הרחוב המרכזי בעיר, 'דרך העמק' יקרא על שמו של צבי אלדרוטי ז"ל, שהיה ראש המועצה המקומית הראשון ובמשך שני עשורים. בשנת 1959, צבי אלדרוטי, בהיותו בן 25 בלבד, התמודד לראשות המועצה מטעם סיעת מפא"י, זכה ב-5 מתוך 9 מושבים, ומונה לראש המועצה וכיהן בתפקיד עד לשנת 1977. לאחר פרישתו מראשות מועצת מגדל העמק בשנת 77 כיהן כחבר הכנסת השמינית מטעם סיעת "המערך וכיהן בתפקידים בכירים כמו כמנכ"ל חברת "עמידר" וכמנכ"ל משרד ראש הממשלה בממשלתם של רבין ופרס. צבי אלדרוטי הלך לעולמו לפני קצת יותר משנה ונקבר במושב נורדיה, שם התגורר בשנים האחרונות. 

פרסם אצלנו
תקנון
צור קשר
אודות
91.5 FM 96 2014 © כל הזכויות שמורות, רדיו קול רגע